*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ \ الخميس ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Thursday, November 23, 2017
کد خبر: 413533 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۵:۵۵ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
رئیس مرکز خدمات در جمع طلاب جامعه الزهرا مطرح کرد:
تاکید رهبری بر سرکشی از کسانی که حتی با ایشان مخالفت علنی دارند
حوزه/ مقام معظم رهبری افرادی را برای سرکشی به امور زندگی کسانی که حتی مخالفت علنی با ایشان دارند می فرستند و بارها تاکید به جذب حداکثری داشته و دارند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن ربانی  امروز در اولین جلسه از سلسله نشست‌های بصیرت افزایی انتخابات با موضوع «حوزه و نظام اسلامی» که  در سالن بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  برگزار شد، در تشریح خاستگاه روحانیت بیان داشت: رسالت انبیا(سلام‌الله علیهم) و ائمه اطهار(علیهم السلام) همان خاستگاه اصلی روحانیت است و وظیفه اصلی روحانیت با توجه به این جایگاه شناخته می شود.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه تاکید کرد: رفتار پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) در ارتباط با دوست و دشمن باید مورد بررسی قرار گیرد و آیات متعدد قرآن کریم درباره منافقین، نشان‌دهنده اهمیت توجه به حضور آنها در جامعه زمان رسالت است.

وی افزود: همانطور که پیامبر(صلی الله علیه و آله) حکومت می کردند، علما هم که میراث داران ایشان هستند، اجازه حکومت دارند و وظیفه ی اصلی پیامبر(ص) دعوت مردم به خدا و گسترش خدامحوری در تمامی ابعاد زندگی مردم است.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی تصریح کرد: چیزی که معیار نزدیکی یا دوری ما به دیگران است، خدامحوری است و این مسئله از اصول مبانی سیاسی ماست.

رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه نکته دوم، زندگی پیامبر(ص) را دعوت حکیمانه مردم به خدا توسط ایشان خواند و خاطر نشان کرد: حوزه علمیه و روحانیت اگر بخواهد مردم را به خدا دعوت کند، باید در امر دعوت مردم به سوی خدا، حکیمانه و منطقی حرکت کند.

وی در ادامه گفت: تعریف حکمت، کار حکیمانه و کاری که مسبوق به تامل و فکر است و در مقابل، کاری که با حکمت و عقل متضاد است، در زندگی پیامبر به روشنی مشخص شده است.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی با اشاره به آیه «اِنَّکَ لَعَلَی‌ خُلُقٍ عَظیم» اظهار داشت: برای اینکه راه دعوت به سوی خدا را کنیم، نیاز به خُلق رسول اللهی داریم و متاسفانه امروز در حوزه های علمیه از این مباحث فاصله گرفته ایم؛  برای حفظ میراث پیامبر(صل الله علیه و آله) باید ایشان را دوست داشته باشیم.

رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه با تاکید بر رفتار پیامبر اکرم(صل الله علیه و آله) با دشمنان بیان داشت: دعای پیامبر(صل الله علیه و آله) بر مشرکانی که ایشان را اذیت کرده بودند برای تمامی ما درس عبرت است که با دشمنان خود باید چه رفتاری داشته باشیم و طالب خیر برای آنها باشیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری افرادی را برای سرکشی به امور زندگی کسانی که حتی مخالفت علنی با ایشان دارند می فرستند و بارها تاکید به جذب حداکثری داشته و دارند.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی سیره و روش امام خمینی(رحمة الله) و مقام معظم رهبری را مطابق با سیره رسول الله(صلی الله علیه و آله) و اهل بیت(علیهم السلام) خواند و خاطر نشان کرد: ما باید تا جایی که می توانیم مانند ایشان عمل کنیم و در کنار آن بر روی مبانی اصولی بایستیم و از آنها دفاع کنیم.

رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه تاکید کرد: مبانی حوزه علمیه حرکت در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری است که همانا حرکت در جهت فرمایشات پیامبر(صل الله علیه و آله) و اهل بیت(علیهم السلام) است.

وی در ادامه حضور حداکثری در انتخابات را جزو تاکیدات مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: توجه به اطرافیان یک کاندید برای انتخاب او و پایبندی وی و اطرافیانش به مبانی انقلاب از ملاک‌های انتخاب یک فرد است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی، موضع گیری یک کاندید در مقابل دشمنان را از محورهای دیگر انتخاب اصلح خواند و بیان داشت: جذب افراد برای حضور حداکثری در انتخابات و بیان شاخص های رهبری در انتخاب فرد اصلح؛ دو امتحان الهی است که در حال حاضر بر عهده ی تمامی ماست.

رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه در پایان با اشاره به شخصیت «حجاج بن یوسف» اظهار داشت: علت گرفتاری مردم کوفه به شخصیتی همچون حجاج، قدر نشناسی از شخصیت حضرت علی(علیه السلام) بود و امیدواریم با موفقیت در انتخاب اصلح قدر نعمت این نظام و رهبری را بدانیم.

خاطرنشان می شود: تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، هر چهارشنبه، نشست بصیرت افزایی انتخابات در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  برگزار می شود.

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی