*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۱ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Tuesday, December 18, 2018
کد خبر: 441622 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۲۱:۲۰ | سرویس: بین الملل 129
رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان:
شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان نهادی برای اجتهاد جمعی است
حوزه/ رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان در نشستی که توسط کمیسیون پیشنهادات این شورا برگزار شد، با اشاره به فضای مثبت حاکم بر شورا و نقش موثر آن گفت: وجود نمایندگان و صاحب نظران مکاتب مختلف در شورای ایدئولوژی اسلامی آن را به نهادی برای اجتهاد جمعی تبدیل کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری«حوزه»؛ پروفسور قبله صادق ایاز رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان در نشستی که توسط کمیسیون پیشنهادات این شورا برگزار شد، با اشاره به فضای مثبت حاکم بر شورا و نقش موثر آن گفت: وجود نمایندگان و صاحب نظران مکاتب مختلف در شورای ایدئولوژی اسلامی آن را به نهادی برای اجتهاد جمعی تبدیل کرده است.

زاهد الراشدی رئیس کمیسیون پیشنهادات شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان نیز در سخنان خود در این نشست این شورا را نهادی قانونی و با وظیفه ای مهم دانست و پیشنهادات شواری ایدئولوژی اسلامی پاکستان به پارلمان را سرمایه ای مهم معرفی کرد و بر لزوم عملی شدن آن ها تاکید کرد.

وی هم چنین به نقش شورای همبستگی ملی در وحدت گروه‌های مذهبی اشاره کرد و گفت: شورای همبستگی ملی با ظرفیتی که دارد، می تواند ما را در عملی ساختن مصوبه ها کمک کند.

رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان این شورا را نعمتی بزرگ برای کشور دانست و گفت: تمام مکاتب و مذاهب در این شورا نماینده دارند و این امر ظرفیت خوبی را برای تصمیم جمعی فراهم آورده است.

سخنرانان و مهمانان دیگر این برنامه هم ضمن تقدیر از زحمات این شورا بر اهمیت آن تاکید کردند.

لازم به ذکر که شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان نهادی قانونی و رسمی است که بر تدوین و تصویب قوانین در مجالس این کشور مطابق با قرآن و سنت نظارت دارد.

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی