*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۳ رجب ۱۴۴۰ \ Wednesday, March 20, 2019
کد خبر: 458327 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۰۹:۳۸ | سرویس: استان‌ها 46
هشدار مدیر موسسه بهداشت معنوی؛
فعالیت ۳۰۰ جریان عرفان کاذب در ایران
حوزه/ مدیر موسسه بهداشت معنوی، در دوره آموزشی نقد و بررسی عرفان های نوظهور از فعالیت ۳۰۰ جریان عرفان کاذب در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از اصفهان، حجت الاسلام حسین عرب مدیر موسسه بهداشت معنوی، در دوره آموزشی نقد و بررسی عرفان های نوظهور، در مدرسه علمیه خواهران کوثر اصفهان به بیان گزارشی مختصر پیرامون جریان های انحرافی در سراسر دنیا پرداخت و سپس به بیان جزئیات عملکرد جریان های انحرافی فعال در ایران پرداخت.

وی با اشاره به این که ۳۰۰ جریان عرفان کاذب در ایران فعالیت دارند اما سه جریان عرفان حلقه(کیهانی)، یوگا و تفکر نوین گستردگی بیشتری در داخل کشور پیدا کرده اند، افزود: بنیان گذار عرفان حلقه، فردی به نام محمد علی طاهری می باشد و اصلی ترین بحث و آموزه  محوری این جریان، اتصال به شبکه شعور کیهانی است، یعنی ارتباط با موجودات غیر ارگانیک که همان جنیان و ارواح سرگردان هستند.

وی در ادامه به بیان عرفان یوگا پرداخت و ادامه داد: بنیان گذار یوگا که آن را از میان آئین هندوئیسم تدوین نموده است، شخصی به نام پتنجلی است. یوگا در افکار عمومی به عنوان نوعی ورزش معرفی شده، در حالی که در حقیقت عرفان هندوئیسم می باشد، سَشَه یا دستورات نظافتی یوگا، نوشیدن چند لیوان آب نمک و سپس برگرداندن آن و نظافت بینی و مجاری تنفسی با استفاده از نخ پلاستیکی است.

حجت الاسلام عرب در ادامه به بیان جریان تفکر نوین پرداخت و گفت: در این جریان قانونی به نام قانون جذب وجود دارد، که در این قانون گفته می شود، به هرچه فکر کنی همان اتفاق می افتد و آنها می گویند بر اساس قانون جذب، مبارزه با امور منفی همچون قاچاق مواد مخدر باعث تقویت امور منفی( تولید مواد مخدربیشتر) می شود. مروجین قانون جذب برای اثبات علمی ادعای خود به مباحثی شبه علمی همچون تغییر شکل کریستال های آب به وسیله قدرت کلمات استناد می کنند و از مشهورترین کتاب سال های اخیر در موضوع قانون جذب کتاب راز است و از مروجان داخلی تفکر نوین فردی به نام علیرضا آزمندیان است .   

مدیر موسسه بهداشت معنوی، فرقه های انحرافی، در پایان به مواردی از راه های مقابله با این گونه جریان ها پرداخت و از طلاب خواست با کسب اطلاعات علمی و لازم در این زمینه و تحقیق و پژوهش پیرامون این گونه جریانات،  مردم را از خطرات ناشی از فعالیت این گروه ها آگاه کنند.

صدیقه بهشتی نژاد، مدیر مدرسه علمیه خواهران کوثر اصفهان نیز هدف از برگزاری دوره آموزشی نقد و بررسی عرفان های نوظهور را ارتقاء سطح علمی و کاربردی دانش آموختگان و پیشگیری آگاهانه جامعه نسبت به آسیب ها و خطرات جدی این جریانات از طریق برنامه های تبلیغی دانش آموختگان عنوان کرد.

گفتنی است، مدرسه علمیه خواهران کوثر اصفهان با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان اقدام به برگزاری دوره آموزشی نقد و بررسی عرفان های نوظهور همراه با اهداء گواهینامه پایان دوره، ویژه دانش آموختگان به مدت سه روز کرده است. 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
SAABER:

LO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OL ...

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

اوقات شرعی