*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۴ رجب ۱۴۴۰ \ Thursday, March 21, 2019
کد خبر: 467864 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۹:۰۰ | سرویس: استان‌ها 45
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در بابل:
روحانیت برخاسته از دل مردم و در کنار مردم است/ حوزه علمیه فیضیه بابل رکن فعالیت های حوزه مازندران است
حوزه/ آیت الله سلیمانی با بیان این که روحانیت از دل مردم برخاسته و همواره نیز در کنار مردم بوده است، گفت: روحانیت در طول تاریخ ثابت کرده که هیچ گاه زیر بار ظلم نرفته و از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مازندران، آیت الله سلیمانی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، امروز در دومین سالگرد ارتحال آیت الله فاضل استرآبادی که در مدرسه علمیه فیضیه مازندران برگزار شد به جایگاه روحانیت در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: روحانیت همواره پیوندی مستحکم و عمیق با مردم داشته است.

وی با بیان این که دشمنان همواره تلاش کردند تا با تضعیف جایگاه روحانیت، پیوند این قشر با مردم را خدشه دار کنند، خاطرنشان کرد: با هوشیاری و بصیرت مردم و روحانیت این تلاش دشمنان بی نتیجه مانده و این پیوند هر روز مستحکم تر شده است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که دشمن همواره ناجوانمردانه علیه روحانیت توطئه و حمله می کند، تصریح کرد: دلیل این حمله ها ارتباط مستحکم روحانیت با مردم است.

آیت الله سلیمانی با بیان این که فتوای مرجعیت همواره از جایگاه و ارزش والایی برخوردار بوده است، خاطرنشان کرد: زمانی که میرزای شیرازی فتوای تحریم تنباکو داد آحاد جامعه در پیروی از مرجعیت از دخانیات دوری کردند و آن را کنار گذاشتند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به این که امروز دشمن از نفوذ فکری روحانیت در میان مردم مطلع است و به خوبی این نقش مهم و اثرگذار را می داند، تصریح کرد: به همین دلیل همه توان خود را به کار گرفته تا رابطه میان روحانیت و مردم را تضعیف کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان این که روحانیت همواره مدافع حقیقی دین و ارزش های الهی بوده است، خاطرنشان کرد: روحانیت حافظ و مروج دین، مجری عدالت اجتماعی و دلباخته به قرآن و عترت بوده اند.

آیت الله سلیمانی با اشاره به این که دشمن برای برای تضعیف جایگاه روحانیت و خدشه دار کردن پیوند با مردم تلاش های بسیاری انجام داده، افزود: خوشبختانه در حال حاضر رابطه بسیار مستحکمی میان مردم و روحانیت برقرار است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود همچنین به تلاش ها و خدمات چندین دهه ای آیت الله فاضل استرآبادی اشاره کرد و گفت: ایشان در تأسیس حوزه علمیه فیضیه و همچنین تربیت و پرورش طلاب تلاش و کوشش بسیاری انجام دادند.

وی با بیان این که تلاش های آیت الله فاضل استرآبادی(ره) حوزه علمیه فیضیه بابل را به رکن فعالیت های حوزه علمیه مازندران تبدیل کرده، افزود: رابطه مستحکم ایشان با عموم مردم حوزه علمیه فیضیه را به یک قطبی در استان تبدیل کرده است.

آیت الله سلیمانی با بیان این که روحانیت از دل مردم برخاسته و همواره نیز در کنار مردم بوده است، افزود: روحانیت در طول تاریخ ثابت کرده که هیچ گاه زیر بار ظلم نرفته و از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.

انتهای پیام

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی