*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ \ ۸ ربيع الأول ۱۴۴۰ \ Friday, November 16, 2018
کد خبر: 429027 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۰:۲۸ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم :
طرفداران رابطه با آمریکا درس بگیرند/عصبانیت آمریکا به دلیل نفوذ ایران در منطقه است/ روی قبر سربازان آمریکایی نام خلیج فارس نقش بسته است
حوزه/ سردار رضایی گفت: طرفداران رابطه با آمریکا باید از این رفتار آمریکا درس گرفته و ناامید شده و کار خود را برای ساخت کشور با تکیه به توان داخلی شروع کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، سردار محسن رضایی صبح امروز در یادواره شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه منطقهای صاحب الزمان(عج) که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع)  قم برگزار شد گفت: جنگ و دفاع مقدس به اندازه یک دولت و یک کشور جریان داشت، ولی با این تفاوت که در جنگ، هیچ چیزی آماده نبود.

وی افزود: سازمان اطلاعات سپاه هیچ سابقه و امکانات اطلاعاتی نداشت؛ شهدای اطلاعات عملیات با چنگ و دندان اطلاعات بزرگ نظامی را ایجاد کردند؛ امروز هیچ دولتی نیست که بدون سازمان های اطلاعاتی امنیت خود را حفظ کند؛ ولی این سازمان در جنگ و بدون هیچ سابقه و امکاناتی شکل گرفت.

رضایی بیان کرد: امکانات اطلاعاتی و زرهی و جنگی و... در جنگ و در سپاه از صفر و توسط جوانان تولید شد؛ سردار باقری که رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در زمان جنگ 16 ساله بود؛ سردار قاسم سلیمانی در 17 یا 18 سالگی در جنگ حاضر شد.

وی گفت: بنیانگذاران اطلاعات نیروی زمینی دو سال زودتر در سازمان اطلاعات کشور که از صفر شروع شده بود کار را آغاز کردند؛ شهید باقری، سردار رشید، شهید زین الدین و... هسته اصلی اطلاعات نیروی زمینی را شکل دادند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیش از هر عملیات، مسئولان اطلاعات بودند که مطالب اصلی را در اختیار فرماندهان قرار می دادند و این جمع دو یا سه نفره تصمیم گیری عملیاتهای بزرگ را پیش ازهر کسی در کشور جمع بندی میکردند.

وی تصریح کرد: شهدای اطلاعات عملیات هم پیشگام و هم پیشکسوت هستند؛ زیرا پیش از هر اقدامی در جنگ، نیازمند حضور نیروهای اطلاعات بودیم؛ نیروهای اطلاعات عملیات با گذشت از میدان مین، وارد خط مقدم دشمن می شدند و اطلاعات جزیی را حتی چند کیلومتر پشت سر دشمن یعنی در هسته اصلی دفاع دشمن دریافت می کردند و به خط خودی باز می گرداندند.

رضایی بیان کرد: برآورد، وظیفه دوم نیروهای اطلاعات عملیات بود؛ نیروهای اطلاعات تعداد نیروها و لشکرهاو... را بدست می آوردند؛ به همین خاطر گاهی اوقات مجبور می شدند که از نیروهای عراقی، اسیر بگیرند و او را با هنر خاص خود بازجویی کنند.

وی گفت: در زمان جنگ خبری از ماهواره های شناسایی نبود و نیروهای اطلاعات با جسارت و شجاعت و هنر خود باید اطلاعات دقیق و جزیی را پیرامون دشمن ارایه میکردند؛ حتی تغییر مدیران و فرماندهان جنگی عراق نیز برای ما مهم بود، زیرا با فهم این تغییرات، تغییرات ذهنی فرماندهان اصلی عراق مشخص میشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هنوز قدر و منزلت فداکارانی که در این عرصه فعالیت کردند شناخته شده نیست و امیدواریم که خدمات و رشادت ها به جامعه عرضه شود.

وی تصریح کرد: شکست دشمن و آزادی سرزمین، دستاورد بسیار بزرگی بود، ولی در این میان کار بزرگتری نسبت به آزادسازی خرمشهر و شکست دشمن سرزمینی انجام شد و آثار آن امروز در موشک سازی و حزب الله و عراق میبینیم و این پیروزی همان پیروزی نرم افزاری بود.

رضایی بیان کرد: پیروزی دوم ما که از آزادی خرمشهر نیز بزرگتر است، احیا و دستیابی به اقتدار از دست رفته 300 و 400 ساله ایران در جنگ بوده است و بر اساس این اقتدار نیز با قدرت به پیش میرویم؛ با کمک فناوری که در جنگ بدست آوردیم، اقتدار به دست آوردیم؛ حزب الله و حشد الشعبی، محصول همین فناوری انقلابی دفاع مقدس است که انسان و دانش و مدیر انقلابی و جهادی میسازد.

وی گفت: علت اینکه برخی با این قسمت دوم مخالفت میکنند و می خواهند چهره دفاع مقدس را سیاه نشان دهند به این علت است که می خواهند این چهره کشف و ترویج نشود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سخنرانی اخیر رئیس جمهور ابله آمریکا و سندی که کاخ سفید همزمان با این سخنرانی اعلام کرده است، مسایل مهمی است و اگر این مسایل را در مقابل خود بگذاریم می بینیم دو مساله مهم در این سند است که نشان از عصبانیت و یاس دشمن است.

وی تصریح کرد: شهید بهشتی به آمریکا خطاب کردند که از دست ما عصبانی باش و در این عصبانیت بمیر؛ عصبانیت آمریکا به دلیل نفوذ ایران در منطقه است؛ این مساله در سند آمریکا نیز وجود دارد؛ آنها می گویند که ایران و متحدان ایران حلقه محاصره را بر عربستان و اسرائیل تنگ کردند.

رضایی بیان کرد: دشمن از پیشرفت های ما در منطقه و موشک های ما نگران وعصبانی هستند و این پیشرفتها نیز از همان خاکریزهایی بود که نیروهای اطلاعات عملیات و... حضور داشتند بدست آمد.

وی گفت: از ابتدای حکومت آمریکا تا کنون هیچ رئیس جمهور آمریکایی از واژه جعلی خلیج ع رب ی استفاده نکرده بود و روی قبر سربازان آمریکایی نیز خلیج فارس نقش بسته است، ولی ترامپ به دلیل اوج یاس خود از این واژه جعلی استفاده کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آقای ترامپ میگوید که اوباما اشتباه کرده است زیرا باید حضور ایران را در سوریه و لبنان و اقتدارهای دیگر ایران را نیز می دید و حالا من می خواهم رفتار او را با ایران اصلاح کنم؛ وی برای این امر رجزهای زیادی هم خوانده است تا توطئه های جدیدی علیه ایران را آغاز کند.

وی تصریح کرد: رهبری بیان کردند  تنها به بلاهت این فرد نباید نگاه کرد؛ زیرا فعلا او را جلو فرستادند، ولی کسانی که پشت سر وی هستند برنامه دارند و مسئولان کشور باید هوشیار باشند؛ دولتمردان ما نباید منتظر ورود سرمایه های خارجی و تکنولوژی از خارج باشند؛ نباید فرصت ها را از دست داد؛ باید تهدیدات را مثل جنگ خنثی و به فرصت مبدل کرد ؛نکته دیگر آن است که باید از این فرصت بهره برداری کرده و اقتصاد و صنعت خود و وضعیت معیشت مردم را درست کرد و برادری ها و ارزش های انقلابی را احیا کنیم.

رضایی بیان کرد: ترامپ شخص ابلهی است، زیرا وقتی متن را نیز حفظ می کند، برای ارایه متن، در حال و هوای خود رفته و چند کلمه دیگر را بدون هماهنگی ارایه می کند؛ ولی در پشت صحنه برنامه ریزانی وجود دارند که او را هدایت می کنند.

وی گفت: عده ای هنوز منتظر هستند که ازآسمان برجام سرمایه و تکنولوژی زمین و اقتصاد ایران را آباد کنند باید بدانند که خبری نبوده و نخواهد بود؛ در تمام زمینهها رهبر معظم انقلاب برای این کشور، مسیر انتخاب کردند و سیاست گذاری کردند، ولی باید به این سیاست ها به خوبی عمل شود ؛اگر این سیاست ها عملیاتی شود نقشه راه کشور مشخص است و از این تهدیدات نیز عبور خواهیم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خوشبختانه امروز فضای جهانی به نفع ما است؛ هزینه هنگفتی برای برجام پرداختیم، ولی این هزینه، هزینه حقانیت ما شده است؛ الان همه دنیا می گویند که تقصیرکار اصلی، آمریکا است؛ پس از این همه تبلیغات علیه ایران، امروز مشخص شده است که ما اولین نیرو علیه تروریستها هستیم؛ پیش از این بیان میشد که ایرانیان نظم جهانی را بهم می زنند ولی امروز مشخص شد که چه کسی تعهدات بینالملی را از بین می‏برد.

وی تصریح کرد: توافقی که پس از 12 سال گفتگو در یک میزبزرگ حاصل شده است امروز توسط آمریکا در حال از بین رفتن است و دنیا نیز به این مساله اذعان دارد؛ بسیاری تبلیغ می کردند که مشکل اصلی جمهوری اسلامی عدم ارتباط با آمریکا است؛ عده ای در مکان های مختلف این کشور به اشتباه می‏گفتند که رهبری ایران اگر ارتباط با آمریکا را ایجاد کنند ایران به بهشت مبدل می شود ولی مشاهده کردند که شرایط بدتر شد.

رضایی بیان کرد: بزرگترین مانع اقتصاد ایران، وجود یک تردید اشتباه آمیز در تصمیمگیرندگان خرد و کلان کشور بوده است؛ طرفداران رابطه با آمریکا باید از این رفتار آمریکا درس گرفته و ناامید شده و کار خود را برای ساخت کشور با تکیه به توان داخلی شروع کنند.

وی گفت ما اولین کشور برای مقابله با تروریسم هستیم و این شرایط شرایط بسیار خوبی است که باید از آن استفاده کنیم؛ باید از این فضای بوجود آمده در عرصه ملی و بین المللی استفاده کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خوشبختانه رهبر انقلاب ما دارای یک ظرفیت بزرگ سیاسی، معنوی و تجربی است که بزرگترین سرمایه ما پس از توکل به خداوند متعال است؛ اگر با رهبری و مردم و روحیه انقلابی متحد شویم، می توانیم یک شگفتی بزرگ را در جهان ایجا کنیم؛ دشمن ما امروز بسیار مایوس و عصبانی است و باید از این زمان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: این سروصدها و جار و جنجالها به خاطر ترساندن و عقب زدن ما است؛ ترامپ غلط کرد که این گونه صحبت کرد؛ ملت ما به فضل پروردگار چنان سیلی به آمریکا بزند که گذشتگان وی نیز چنین سیلی نخورده باشند.

رضایی بیان کرد: آتش به اختیار به معنی پیشگامی و پیشتازی و عدم توقف در پیشگامی و پیشتازی است؛ آتش به اختیار به معنی حرکت در مسیر رهبری و حل مشکلات در مسیر کشور است.

313/۲۱

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی