*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ \ ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Tuesday, July 23, 2019
کد خبر: 459292 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۸:۳۳ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
دکتر رضی:
خلأ های فراوانی در عرصه دین و رسانه مشاهده می شود
حوزه/ معاون پژوهش، برنامه ریزی و نظارت سازمان صدا و سیما گفت: خلأ های فراوانی در عرصه دین و رسانه مشاهده می شود که دارای علل فراوانی است و باید به صورت صحیح و ریشه ای این خلأ ها پر شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، دکتر حسین رضی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و نظارت سازمان صدا و سیما بعد از ظهر امروز در آیین اعطای گواهینامه مهارت آموزان اولین دوره تربیت کارشناس دینی در رسانه ملی بیان داشت: یکی از مهم ترین نیازهای جامعه ارتباط بین حوزه و علمیه و رسانه است.
وی تصریح کرد: خلأ های فراوانی در عرصه دین و رسانه مشاهده می شود که دارای علل فراوانی است و باید به صورت صحیح  و ریشه ای این خلأ ها پر شود.
دکتر رضی اظهار داشت: فعالیت در عرصه دین و رسانه دارای دو بعد از است، نخست نیاز رسانه به عالمان حوزوی و دوم نیاز حوزه علمیه به ابزار تبلیغی وسیعی همچون رسانه.
وی ادامه داد: حوزویان باید با ابزرا های جدید روز که نیاز جامعه است آشنا شوند و کارشناسان حوزوی نباید به همین 60 ساعت دوره های آموزشی اکتفا کنند.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نظارت سازمان صدا و سیما با اشاره به فعالیت های فضای مجازی در جامعه کنونی یادآور شد: حوزویان باید در عرصه فضای مجازی و علوم روز عالم شوند تا بتوانند در عرصه تبلیغ دینی موثر واقع شوند.
وی در ادامه آینده حوزه دین و فرهنگ را عرصه رسانه و شبکه های اجتماعی دانست و ابراز داشت: جامعه امروزی با تکنولوژی روز حرکت می کند و این مساله ای مهم است که دیگر ما چیزی به نام شبکه داخلی و شبکه خارجی نداریم.
دکتر رضی گفت: تکنولوژی روز سبب شده تا مرز بین فضای داخلی و فضای خارجی از بین برود و این مساله سبب شده تا دقت و نگاه بیشتری روی برنامه های داخلی به وجود آید.
وی در پایان گفت: کسانی که وارد شبکه ملی می شوند باید با مبانی فعالیت در این شبکه های آشنا باشند، مسایل تقریب بین مذاهب و اهمیت به مطالب ارایه شده از سوی کارشناسان مذهبی دارای اهمیت بالایی است.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی